Skip to content

Określenia „projekt funkcjonalny”, „projekt koncepcyjny” czy „projekt kompleksowy” to doskonale znana terminologia dla… architektów czy projektantów. Projektowanie wnętrz to nie tylko piękne wizualizacje, dlatego w dzisiejszym wpisie skupimy się na przedstawieniu różnic pomiędzy poszczególnymi projektami.

Projekt funkcjonalny to rzut mieszkania przedstawiony z góry wraz z wyrysowanymi ścianami oraz podstawowymi elementami wyposażenia, inaczej zwany projektem 2D. Celem projektu funkcjonalnego jest sensowne i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni. W Rynkowski Design projekt funkcjonalny wnętrza powstaje zazwyczaj w kilku wersjach, tak aby klient miał wybór i mógł poznać różne rozwiązania. Nie zawsze można „upchnąć” wszystko to o czym się marzy, zwłaszcza na niewielkim metrażu, dlatego czasem trzeba pójść na kompromis :). Projekt funkcjonalny można wykonać na podstawie rzutu przesłanego od dewelopera lub skorzystać z opcji projekt funkcjonalny + inwentaryzacja. W tym przypadku przyjedziemy pod wskazany adres i wykonamy dokładne pomiary pomieszczeń.

Jeśli chodzi o projekt koncepcyjny, to jest on propozycją aranżacji wnętrza i nie zawiera rysunków technicznych. Celem projektu koncepcyjnego jest przedstawienie wnętrza w formie 3D. Za pomocą wizualizacji zaproponowana zostaje kolorystyka wnętrza oraz aranżacja, którą poprzedza: konsultacja, inwentaryzacja, tablica inspiracji oraz projekt funkcjonalny. Projekt koncepcyjny przeznaczony jest dla osób, które chciałyby zobaczyć swoje wnętrze nie tylko w formie rzutu, ale również w formie przestrzennej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zmodyfikowaliśmy ofertę projektu koncepcyjnego dołączając do niej listę zakupów, zawierającą zestawienie elementów wyposażenia wnętrza wykorzystanych w projekcie.

Projekt kompleksowy skierowany jest do osób, które chcą, aby ich wnętrze było doskonale zaprojektowane i przemyślane. Dzięki swej zaawansowanej formie jest projektem, który pozwala inwestorom na realizację wnętrza według określonych kryteriów. Otrzymując dokumentację techniczną, ekipa remontowa wykonuje prace według projektu architekta, zgodnie z oczekiwaniami klienta. Projekt kompleksowy jest dla inwestora także oszczędnością czasu – razem z projektem przekazywana jest lista dedykowanych elementów wyposażenia wnętrza. W Rynkowski Design projekt kompleksowy obejmuje: konsultację architektoniczną, inwentaryzację, moodboard – tablicę inspiracji, rzut mieszkania wraz z wyrysowanymi ścianami oraz podstawowymi elementami wyposażenia w dwóch wersjach, wizualizacje, zestawienie materiałów wykończeniowych, dobór mebli, elementów wyposażenia wnętrza, projekt mebli na wymiar, listę zakupów oraz rysunki techniczne 2D. Usługą dodatkową do projektu kompleksowego jest nadzór na budowie – są to wizyty architekta mające na celu sprawdzenie zgodności prowadzonych prac wykończeniowych z założeniami projektowymi.

Projektowanie wnętrz wymaga wyobraźni przestrzennej, a także wiedzy technicznej. Projektowana przestrzeń musi nie tylko ładnie wyglądać, ale być również funkcjonalna, dlatego warto zapamiętać, że podstawą dobrego projektu jest właściwie rozplanowany układ wnętrza.

Home » Co zawiera projekt wnętrza?

Co zawiera projekt wnętrza?